04 października 2007

Best Openning Credits

Spore poruszenie wśród internautów wywołała publikacja pierwszych minut filmu sensacyjnego "The Kingdome". I słusznie, bo to jedna z najlepszych czołówek filmowych, jakie znam. Na razie nie znalazłem wersji embedowalnej, więc posłużę się klasycznym linkiem - warto kliknąć i poświęcić trzy minuty.

Sieć idzie za ciosem - na przykład Bartosz Węglarczyk przypomniał inną świetną czołówkę:Co z kolei zmobilizowało mnie do odszukania "napisów", które - co przyznaję po ich odświeżeniu - w kinie zrobiły znacznie większe wrażenie (choć bynajmniej nie chodzi o efekty specjalne):Wywlekanie klasycznych napisów z "Gwiezdnych wojen" byłoby nudne, z Bondów, które w tym względzie stanowią klasę same w sobie, wybrałem tylko dwie i to dość nowe:Nawiasem mówiąc to chyba jeden z niewielu bondowych elementów, które zachowano w tym filmie - łamie on chyba wszystkie inne schematy tej serii, co ewentualnie zasługiwałoby na osobną notkę, gdyby nie to, że to już trochę stary film ;)


Fajne - ale klip do tej piosenki był fajniejszy:Nie może tu zabraknąć także parodii bondowych czołówek z filmu "Spy hard" w wykonaniu niezastąpionego Weird Al Yankovica:Zachęcam do przypominania innych udanych czołówek :)

4 komentarze:

 1. Lord of War to w ogóle dość fajny film a chyba przeszedł raczej niezauważony?

  Notkę o Bondzie napisz, to ja się ewentualnie dopiszę z moimi opiniami ;-) A że film nie najświeższy - i co z tego?

  OdpowiedzUsuń
 2. O "LOW" słyszałem wiele dobrego, ale filmu nie widziałem a do recenzji Bonda jakoś mi się nie bardzo chce zabierać. Podobał mi się, ale przeczytałem potem jedną czy dwie recenzje z okolic premiery i jakoś nie miałem wiele do dodania ;)

  Ale może się przełamię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałbym jeszcze 5-minutową scenę otwierającą 'Dead or Alive' Takashi Miikego. Co prawda bez napisów, ale myślę, że warto ;] Znalazłem tylko wersję z francuskim dubbingiem (mówią niewiele, więc nie przeszkadza): http://youtube.com/watch?v=2-UUwBTvqzY.
  Film, z tego co się orientuję, niestety nie do dostania w Polsce, a szkoda, bo to chyba najwybitniejsze dzieło Miikego. Aha, na wszelki wypadek: gdyby kogoś kusiło, żeby obejrzeć na youtubie finał, to z całego serca odradzam - bez reszty nie ma on racji bytu (i vice versa).

  I jeszcze na uspokojenie: B-52 z Dr. Strangelove http://youtube.com/watch?v=FLjI_SgC2EY
  (swoją drogą, polecam też trailer)

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.artofthetitle.com/2008/05/10/iron-man-end-titles-2008/

  Świetne napisy końcowe z Iron Man'a.

  OdpowiedzUsuń

©
Jeśli chcesz wykorzystać jakiś materiał z tej strony, pamiętaj o podaniu źródła.
--
Obrazek Małego Powstańca na deskorolce autorstwa Jerzego Woszczyńskiego wykorzystałem dzięki uprzejmości autora.
--
Szablon: Denim by Darren Delaye.