15 grudnia 2007

Zaha Hadid w Warszawie!

Pisałem ze Szwajcarii o tym, że architektura potrafi prowadzić do doznań trudnych do opisania. Dzisiejszy dzień przynosi widoki na to, by można się było o tym przekonać nie opuszczając Warszawy.

Napisałem już trzy teksty o projekcie Zahy Hadid dla firmy Lilium, właściciela Marriotta, która chce tuz obok 140-metrowego hotelu postawić wieżowiec. Kolejnego napisać nie dam rady, więc na razie podlinkuję tylko to, co koledzy z portalu sprokurowali na podstawie moich wypocin, a ciekawych szczegółów odeślę do papierowego wydania weekendowego "Dziennika". Trochę będzie w wydaniu krajowym, więcej w warszawskim.

To chyba największy news z tej dziedziny, jaki udało mi się zdobyć, nic więc dziwnego że już na tym etapie identyfikuję się z tym projektem. Ale muszę dodać, że im dłużej na niego patrze, tym bardziej jestem nim zachwycony. Może z czasem, gdy pierwsze emocje opadną, będę w stanie ubrać to w słowa, podobnie jak być może kiedyś jeszcze napiszę coś na temat architektury widzianej w Szwajcarii. Na razie zachęcam do kontemplacji.

Panie i Panowie - Zaha Hadid w Warszawie!

PS: Jeszcze wersja wideo.

7 komentarzy:

 1. Dobry pomysł - jak Arabka zaprojektuje, to Araby nie zniszczą ; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jak będzie wyglądać po wybudowaniu. Projekt fajny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra robota. Jako naczelny tropiciel wieżowców powinieneś dostać jakiś mały order Searsa czy tam Dubaja. Czekam na kolejne mięsiste odkrycia. Przyznaj się, że nigdy nie myślałeś, ze będziesz w stanie zaspokoić tylu facetów na raz jak w sobotę na forum;). Zbiorowy orgazm, pałeczkę trzyma Roody... Może kiedyś połączymy nasze moce jak w transformersach czy innym Power Rangers;). Może podkupimy dla Bryły...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg. mnie prosta bryła, ot np. Kulczyk Holding , jest 3 razy ladniejsza od tego "kaktusa". Naprawde, to nie jest ladne i zadnych doznan trudnych do opisania nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie też z czasem pierwszy zachwyt trochę przeszedł. Ale Kulczyk to straszna nuda dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szukasz niezawodnej aplikacji do nagrywania ekranu? Zajrzyj do nagrywanie ekranu aplikacja, aby uzyskać płynne nagrywanie i łatwe opcje udostępniania.

  OdpowiedzUsuń

©
Jeśli chcesz wykorzystać jakiś materiał z tej strony, pamiętaj o podaniu źródła.
--
Obrazek Małego Powstańca na deskorolce autorstwa Jerzego Woszczyńskiego wykorzystałem dzięki uprzejmości autora.
--
Szablon: Denim by Darren Delaye.