12 grudnia 2009

Muzeum Historii Polski - omówienie projektu

Wrzucam z myślą o osobach, które nie śledzą tvnwarszawa.pl, ale to akurat może je zainteresować - oprócz linkowanego w poprzedniej notce wywiadu zrobiłem też opis projektu:
Zamierzam się jeszcze wybrać na wystawę projektów konkursowych, ale powoli przekonuję się, że jury wybrało dobry projekt. Paczowski dobrze wybrnął z trudnego zdania konkursowego, natomiast czy sama lokalizacja została dobrze wybrana, to jest osobne pytanie. I tu mam dużo więcej wątpliwości.

4 komentarze:

 1. A ja mam wrażenie że MHP jest ofiarą kiepskiej wizualizacji.
  Tak naprawdę nie pokazuje jak to będzie wyglądać z najważniejszych miejsc - nie ma porządnego widoku z TŁ od strony Wisły, z Ujazdowskich, z wiaduktu Marszałkowskiej...
  No i jest szara, deszczowo-jesienna i niefajna.
  Zrobić to kilka wizualizacji słoneczno-jesiennych, kilka letnich, może jakąś ze śniegiem i świąteczną iluminacją i okaże się że wszyscy będą zakochani :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A tu wypowiedz architekta dla Stołecznej

  http://skocz.pl/mhp_stoleczna

  OdpowiedzUsuń
 3. I głos z Polska The Times

  http://tnij.org/mhp_polskatimes

  OdpowiedzUsuń
 4. Domaradzki ma oczywiście sporo racji, ale nie byłbym sobą, gdyby nie wytknął mu pewnej nieścisłości. Gdy mówi o tym, jak wygląda otoczenie Złotych Tarasów, to wskazuje inwestora jako winnego. A to akurat nie do końca prawda. Wokół ZT miała być zrobiona zieleń, miał być nawet remont Emilii Plater. Nie było, bo miasto nie chciało się zobowiązać, że przejmie wyremntowane chodniki i zieleń, i będzie to konserwować. Inwestor machnął ręką.

  OdpowiedzUsuń

©
Jeśli chcesz wykorzystać jakiś materiał z tej strony, pamiętaj o podaniu źródła.
--
Obrazek Małego Powstańca na deskorolce autorstwa Jerzego Woszczyńskiego wykorzystałem dzięki uprzejmości autora.
--
Szablon: Denim by Darren Delaye.