27 marca 2008

Wsiowy urzędnik

Pisałem tu kiedyś o tym projekcie i o jego niekwestionowanym sukcesie, czuję się więc w obowiązku, by powrócić na plac Grzybowski raz jeszcze.

Jest tak samo, jak z palmą, tylko bardziej. Sukces jest większy i właściwie bezsporny, dotleniacz odzyskał smutny, brudny plac Grzybowski dla warszawiaków, a w szczególności dla mieszkańców najbliższej okolicy. Spór jest większy, bo pomysłów na przyszłość placu jest całe mnóstwo, niektóre zresztą opisywałem.

Kilka tygodni temu usłyszałem, że o przyszłości placu zdecydują sami warszawiacy, a odbędzie się to w drodze konsultacji społecznych. Nie zdążyłem wyrazić swojego entuzjazmu, nie zdążyłem napisać, że to kolejny sukces Joanny Rajkowskiej, która z uporem maniaka kruszy swoimi przekornymi pomysłami urzędniczy beton i - chyba trochę wbrew własnym intencjom - uprawia sztukę zaangażowaną w walkę o podstawowe mechanizmy demokracji.

Nie zdążyłem, bo oto jeden z miejskich urzędników, zajmujący się estetyką Tomasz Gamdzyk, którego miałem do tej pory za rzeczowego człowieka, powiedział że miasto dotleniacza nie chce, bo jest wsiowy (dodam, że w pełni zgadzam się z komentarzem Tomka Urzykowskiego pod tym tekstem).

Miasto pokazało gdzie ma swoich mieszkańców, nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz. Ręce opadają. Joanna Rajkowska dzielnie walczy dalej. A ja to linkuję, by dać wyraz poparcia. Wciąż mam nadzieję, że dotleniacz wróci.

------------------------------{ e d i t }------------------------------

Inni na ten sam temat:
------------------------------{ e d i t 01_04_2008 }------------------------------

Mam nadzieję, że to nie żart - Tomasz Gamdzyk całkiem poważnie i całkiem sensownie odpowiada dziś w Stołku Joannie Rajkowskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

©
Jeśli chcesz wykorzystać jakiś materiał z tej strony, pamiętaj o podaniu źródła.
--
Obrazek Małego Powstańca na deskorolce autorstwa Jerzego Woszczyńskiego wykorzystałem dzięki uprzejmości autora.
--
Szablon: Denim by Darren Delaye.