26 marca 2009

Dwa lata dreptania...


Dreptania po urzędowych korytarzach nie lubię. Ale efekty - jak najbardziej. Czsem nawet za cenę nocowanie w biurze. Więcej na tvnwarszawa.pl przez cały czwartek.

5 komentarzy:

 1. Jakoś mnie ten projekt nie przekonuje. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wizualizacje mają charakter umowny i orientacyjny a faktyczna forma poszczególnych budynków może być całkiem inna (i oby była). Nie podoba mi się jednak dość chaotyczne poutykanie wieżowców. Poza tym zgadzam się z B. Kozkiem, że determinacja decydentów w dążeniu do zasłonięcia czy zdominowania PKiN wydaje się ujawniać jakiś kompleks pałacu. Myślę, że najwyższa pora zacząć patrzeć na PKiN w kategoriach architektoniczno-urbanistycznych a nie ideologicznych i starać się planowane budynki dopasować do niego skalą i umiejscowieniem w planie przestrzennym zamiast go nimi zasłaniać. Trzeba też mieć świadomość tego, że pałac, ze względu na swoją formę i położenie, jest i musi być centralnym punktem placu i próby zdominowania go doprowadzą IMO do zaburzenia ładu tego miejsca.
  No i jeszcze wieżowiec w Parku Świętokrzyskim :/

  OdpowiedzUsuń
 2. @ 3m:

  Nie, ale widać rękę mistrza, co? ;)

  @ blezz:

  Właśnie skończyłem odsypiać ten plan. Myślę, że w weekend zbiorę się do napisania jakiegoś własnego komentarza. O ile mnie pamięć nie myli, to na tvnwarszawa.pl jest też podlinkowany rysunek planu - myślę, że warto rzucić na niego okiem. Jedno z pewnością nie jest prawdą - wieżowce nie są zaplanowane chaotycznie. To tylko te wymyślne kształty na obrazku powodują takie wrażenie. One są ustawione wzdłuż dwóch prostopadłych ulic we w miarę równych odstępach.

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałbym zobaczyć wizualizację z perspektywy przechodnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Komplet wizualek jest np. na moim większym blogasku:
  http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1592650,0,3,palac_kultury_zniknie_wsrod_wiezowcow,wiadomosc.html

  ;)

  OdpowiedzUsuń

©
Jeśli chcesz wykorzystać jakiś materiał z tej strony, pamiętaj o podaniu źródła.
--
Obrazek Małego Powstańca na deskorolce autorstwa Jerzego Woszczyńskiego wykorzystałem dzięki uprzejmości autora.
--
Szablon: Denim by Darren Delaye.